Ebru Uzun: Fevkani Köprü yıkılarak değil iyileştirilerek şehre kazandırılmalı!

Ebru Uzun, sel felaketiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak yıkım ihalesi yapılacak olan Fevkani Köprüsü'nün yıkılarak değil iyileştirme çalışmalarıyla şehre kazandırılması gerektiğini belirtti.

Ebru Uzun: Fevkani Köprü yıkılarak değil iyileştirilerek şehre kazandırılmalı!

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Zonguldak şehir merkezi ve ilçelerinde yaşanan sel felaketiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Ebru Uzun, "sel felaketinde tek temennimizin can kaybı olmamasıdır" diyerek giriş yaptığı açıklamasında Fevkani Köprüsü'nün şehir için önemini ve bu köprünün yıkılarak değil iyileştirilerek şehre kazandırılması gerektiğini belirtti.

Uzun yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Batı Karadeniz'de birçok il ve ilçemiz ile birlikte Zonguldak ve çevresinde yoğun yağışlar neticesinde maalesef sel ve hasarlar oluşmuştur. Tek temennimiz şu an itibariyle can kaybımızın olmamasıdır. Birçok yolun kapanmasıyla ulaşımda ciddi sıkıntılar çekilmekte, ekili alanlarla, dere yataklarında inşa edilen ve yerleşim merkezlerindeki giriş katlarındaki konutlarda büyük bir zarar gözlenmektedir.

Şu saatlerde ilimiz içerisinden geçen Çaydamar Deresi taşma seviyesine yaklaşmış ve endişe ile takip edilmektedir.

Birçok yerde yıkılan köprüler nedeni ile ulaşımda ciddi sorunlar yaşanırken, şehrimizi bir ahtapot gibi saran ve ulaşımda hiçbir aksamaya yol açmayan "Fevkani Köprüsü"nün önemi böylesi günlerde daha da artmaktadır.

Yıkmak yerine iyileştirilerek kullanıma devam edilmesinin  daha yararlı olacağını bir kez daha ifade ediyoruz.

Yoğun bir emek ve mesai harcayarak görev yapan tüm kamu personelimize en içten teşekkürlerimizi sunuyor, yöre halkımıza ve zarar gören tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum."

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER