Erdem abluka altında

Zonguldak Valiliği, Zonguldak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Erdem hakkındaki iddiaları araştırmak üzere inceleme başlattı.

Erdem abluka altında
Dün gazetemiz ve internet sitemizde yer alan “Muharrem Erdem açıkla” başlığı ile yayımlanan Haberle ilgili Zonguldak Valiliği inceleme başlattı.
 
HABERDEKİ İDDİALAR ARAŞTIRILACAK?
Zonguldak Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, söz konusu haberde yer alan iddiaların araştırılacağı belirtilerek şu görüşlere yer verildi:
İlimiz Ereğli ilçesinde yayınlanmakta olan bir gazetenin 10.03.2017 tarihli nüshasında “Muharrem Erdem açıkla!” başlığı altında yayınlanan haberde yer alan iddialar ile ilgili olarak Valilik Makamınca inceleme başlatılmıştır.” 

SÖZ KONUSU HABER NEYDİ?

iŞTE ERDEM İÇİN İNCELEME YAPILACAK İDDİALARIN YER ALDIĞI HABER: 

Zonguldak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Muharrem Erdem üzerinde kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Zonguldak’ta fahiş fiyata yapıldığı iddia edilen yemek ihalesi, Kdz. Ereğli’de operasyon düzenlenmesine karşın, görmezden geldiği sahte rapor skandalı, Uzman Doktorsuzluk ’tan hastanelerden sevk edilen ve hizmet alamayan hastalar konusunda her kesimce tartışılmaya ve eleştirilmeye başlanan Erdem,  bu tutumları ile ne yapmak istiyor?

Şimdi vatandaş soruyor; “Ey Genel Sekreter,  Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde sahte sağlık raporu skandalalar üzerinden 2-3 yıl geçmesine karşın, bu konularda kamuoyuna bir açıklama yapılmazken, daha 2-3 ay önce Ereğli’de yaşandığı ileri sürülen sahte raporu skandalı hakkında Ereğli basının da çıkan haberlere yanıt verme zahmetinde neden bulunmuyorsun?  Bu konuda kamuoyu vicdanını nasıl rahatlatacaksın? Devletin raporlar sebebiyle uğradığı iş gücü kaybına neden seyirci kalıyorsun?

Zonguldak İli içinde bulunan hastanelerde plastik cerrahi, gastroloji, cildiye, çocuk kardiyolojisi, çocuk psikiyatri doktoru, kalp damar cerrahı, endokrin bölümleri neden yok? Bu açıklar neden giderilmiyor? Bu açığı kapatmak için ne yaptınız?

Özel Hastane olan Anadolu hastanesinde Acil Bölümünde uzman doktor nöbet tutarken, Ereğli Devlet Hastanesi’nde bu ikinci basamak diye adlandırılan uzman Doktor nöbetçi olarak görev yapıyor mu? Yapmıyorsa neden yapmıyor?

Zonguldak genelindeki hastane yemek ihalesi daha önce 38 Milyon TL’ye yapılırken, öğün eksiltildiği halde, 13 Milyon TL fazla ödenerek aynı firmaya 51 Milyon TL’ye verilmesi normal mi?

Bir yılda bir yemek maliyeti 13 Milyon TL nasıl arttı?

Kamuoyu bu konuda Erdem’den tatmin edici cevap bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 09:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
remzi koç
remzi koç - 6 yıl Önce

sorgulansın babasının parasını vermedi bizim paramızı verdi her suçun bedeli vardır o bedeli oda ödesin

RAMAZAN
RAMAZAN - 6 yıl Önce

DERHAL GÖREVİNDEN ALINMALI.ÇÜNKÜ. TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YEDİ BU YEMEK İHALESİ İLE İLGİLİ

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48