TÜRKİYE'YE KDZ.EREĞLİ'DEN DAĞILIYOR...

TÜRKİYE'YE KDZ.EREĞLİ'DEN DAĞILIYOR...

TÜRKİYE'YE KDZ.EREĞLİ'DEN DAĞILIYOR...

Karadeniz Ereğli'den denize açılan balıkçılar geceden öğlen saatlerine kadar 700 ton hamsiyle limana ulaştı.

Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İsmail Hakkı Köse: "Geceden bugün öğlene kadar yaklaşık 50 bin kasa hamsi tutuldu. Bu da 700 ton hamsi yapar. Bu limandan çıkan balıklar Türkiye'nin her noktasına ulaşıyor. Gecede 2 bin ile 3 bin arasında değişen rakamlarda balık tutan balıkçı teknelerimiz var"
Kdz.Ereğli'de gırgır ve trol tekneleriyle denize açılan balıkçılar, avladıkları bol miktarda hamsi ile limana dönmenin mutluluğunu yaşıyor. 
YÜZLERİ GÜLÜYOR

Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İsmail Hakkı Köse, yaptığı açıklamada, iyi geçen balık sezonu nedeniyle hem balıkçıların hem de vatandaşların yüzünün güldüğünü söyledi. Ereğli Limanı'na farklı bölgelerden gelen balıkçıların Ereğli açıklarında binlerce kasa hamsi avladığını belirten Köse, balıkların İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Trabzon başta olmak üzere Türkiye'nin her noktasına taşındığını belirtti.

500 BİN KASA BALIKLA DÖNDÜLER

Gece denize açılan balıkçıların öğlen saatlerine kadar yaklaşık 50 bin kasa olmak üzere toplam 700 ton balığı limana getirdiğini anlatan Köse, "Geceden bugün öğlene kadar yaklaşık 50 bin kasa hamsi tutuldu. Bu da 700 ton hamsi yapar. Bu limandan çıkan balıklar Türkiye'nin her noktasına ulaşıyor. Gecede 2 bin ile 3 bin arasında değişen rakamlarda balık tutan balıkçı teknelerimiz var" dedi. Köse, geçtiğimiz yıla oranla bu yıl hamsinin daha fazla olduğunu, artan balık sayısı nedeniyle vatandaşların ucuz balık yeme fırsatı yakaladığını sözlerine ekledi.

İSTANBUL'DAN GELDİ EKMEĞİNİ EREĞLİ'DE KAZANDI İ

stanbul'dan Karadeniz'e gelen 5 yıllık balıkçı Metin Bayar de geçtiğimiz yıla oranla bu sezonun biraz daha bereketli geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Bayar, dün gece açıldıkları denizden 2 bin 500 kasa hamsi avlayarak döndüklerini anlattı. Öte yandan, hamsi yüklenen kamyonlar liman girişinde ve sahil güzergahında uzun kuyruklar oluşturdu.


Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 19:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
EREĞLİLİ
EREĞLİLİ - 5 yıl Önce

EREĞLİNİN KÖKÜNÜ KAZIDILAR HANİ PALAMUT SENEYEDE OT YAKALARIZ DENİZDEN

SIRADAKİ HABER