“HEDEF TÜM BARNŞLARDA ŞAMPİYONLUK”

“HEDEF TÜM BARNŞLARDA ŞAMPİYONLUK”

gundemeregli.com-Kdz Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğli Belediyespor kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Halil Posbıyık, Hulusi Göktan Spor Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Başkan Posbıyık “Türkiye’de, kadın futbolu denildiği zaman ülkenin akla gelen ilk spor kulüplerinden biri olan Karadeniz Ereğli Belediyespor olarak, son zamanlarda kent halkımızı, bölgemizin spor kamuoyunu ve en çok da bizleri mutlu eden heyecan ve güzellikleri yaşıyoruz.” dedi.

 

Kdz Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğli Belediyespor kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Halil Posbıyık yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Türkiye Futbol Federasyonu’nun, bundan çok kısa bir süre önce ülkede Kadın Futbol Ligleri kurulması yönünde başlattığı çalışmalarda kapısını ilk çaldığı kulüplerden biri olan Karadeniz Ereğli Belediyespor, bugün 1.Lig’de başarılı bir takımının olmasının yanı sıra minik, yıldız ve genç branşlarında da ümit vaad eden ve gelecekte daha güzel işler yapacağına kesin gözüyle bakılan ekipleri bünyesinde barındırıyor.

“19-26 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA KOCAELİ’DE KAMPA GİRECEK”

Avrupa ve Dünya Kadın Futbolu’nda ilerleme göstermeyi hedefleyen ve başarılarına yenilerini katmayı amaçlayan A Milli Kadın Futbol Takımı, 19-26 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli’de kampa girecek. Bir hafta sürecek bu hazırlık kampı için 19 Ağustos Pazartesi günü Federasyon’un Beylerbeyi Tesisleri’nde toplanacak olan A Milli Kadın Futbol Takımı Aday Kadrosu’nda Karadeniz Ereğli Belediyespor’un 5 oyuncusu yer alıyor. Bu rakamla kulübümüz, 2012-13 Futbol Sezonu’nu şampiyon tamamlayan ve 7 oyuncusunu aynı kampa gönderecek olan Konak Belediyespor’dan sonra en fazla oyuncuyu Milli Takım Aday Kadrosu’na gönderen kulüp olacak. A Milli Takım Aday kadrosunda, 1. Kadınlar Futbol Ligi’nde takımımızın başarılarında pay sahibi olan Ebru Topçu, Berna Yeniçeri, Zübeyde Kaya, Büşra Eda Acar ve Başak İçinözbebek kulübümüzü temsil edecekler. Kızlarımız son altı aydır Milli Takım’ın bütün kamplarında yer aldılar ve ay-yıldızlı forma için ter döküyorlar. Evlatlarımızı bu başarılarından dolayı gönülden tebrik ediyorum. Bu oyuncularımızdan Başak İçinözbebek’in son günlerde bazı sağlık sorunları olması ve şiddetli baş ağrıları sebebiyle tedavi görmesine rağmen, A Milli Takım Teknik Direktörü Sayın Nur Mustafa Gülen, kızımızın Kocaeli kampında olmasını istemiştir. Bu süreçte tedavisi devam edecek olan Başak, Milli Takım kampında takım arkadaşlarını yalnız bırakmayacak.

“TÜM FUTBOLCULARIMIZIN PASAPORT İŞLEMLERİ HALLEDİLDİ”

Bu arada önümüzdeki dönemlerde Milli Takımlarımız bünyesinde mücadele edecek ve uluslararası maçlarda forma giyecek olan tüm futbolcularımızın pasaport işlemleri halledildi ve belgeler Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim edildi.

“BAŞARILI BİR PERFORMANS ORTAYA KOYDU”

Yine U-17 Kadın Milli Futbol Takımımızda forma giyen ve Milli Takım’ın kampında bulunan bir diğer başarılı futbolcumuz Damla Bozel de kamptan döndü. Damla Bozel, U-17 Kadın Milli Futbol Takımımızın Rusya, İrlanda Cumhuriyeti ve Bosna Hersek ile oynadığı üç maçta da ilk on birde forma giyerek başarılı bir performans ortaya koydu ve bizleri bu başarısıyla sevindirdi. Kendisini tebrik ediyor ve Karadeniz Ereğli’yi Milli Takım forması ile başarıyla temsil ettiği için kızımıza teşekkür ediyorum.

“U-15 KADIN MİLLİ TAKIMI’NA 3 OYUNCU BİRDEN VERİYORUZ”

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 8 takımın 2 grupta mücadele ettiği Türkiye Minik Kadınlar Futbol Ligi’ni, finalde Beşiktaş’ı 4-0 mağlup ederek şampiyon tamamlayan Karadeniz Ereğli Belediyespor Minik Futbol Takımımız da, U-15 Kadın Milli Takımı’na 3 oyuncu birden veriyor. En büyüğü 13 yaşında olan bu altın kızlarımızdan takım kaptanımız Rabia Civan, 2012-13 Minikler Futbol Ligi’nin 22 gol ile Gol Kraliçesi seçilen oyuncusu Ece Türkoğlu ve başarılı futbolcumuz Derya Arhan, A Milli Takım Teknik Direktörü Sayın Nur Mustafa Gülen tarafından Milli Takım’a davet edildiler. Kızlarımızın Karadeniz Ereğli’ye getirdiği Türkiye Şampiyonluğu Kupası kadar değerli olan bu başarılarından dolayı da üç evladımızı alınlarından öpüyor ve başarılarının devamını diliyorum.

“GÖZÜMÜZÜ YILDIZLAR VE GENÇLERE ÇEVİRDİK”

Karadeniz Ereğli Belediyespor’un Türkiye Kadınlar 1. Futbol Ligi’nde 2012-13 sezonunda elde ettiği Lig Üçüncülüğü ve Minikler Ligi’nde elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu’ndan sonra gözümüzü Yıldızlar ve Gençlere çevirdik. Türkiye Yıldız Kadınlar Futbol Ligi’nde bilindiği gibi 2. Tur eleme maçları 6 Temmuz 2013 tarihinde oynanmıştı. 16 takımın mücadele ettiği 2.turda Karadeniz Ereğli Belediyespor Amasya Eğitimspor’u 3-2 mağlup etmeyi başararak çeyrek finale yükselmiş ve adını ilk 8 takım arasına yazdırmıştı. Eylül ayında bu 8 takım, eleme usulü karşı karşıya gelecekler ve yarı finale yükselmek için ter dökecekler. Çeyrek finalde Karadeniz Ereğli Belediyespor’un şampiyonluk için mücadele edeceği diğer takımlar Fomget Gençlikspor, Konya İdmanyurdu, Adana Akdeniz Demirspor, Trabzon Kavak Meydanspor, 1207 Antalyaspor, Tokat TOKİ ve Gülizar Hasan Yılmaz takımları olacak.

“TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR”

Yine Yıldız Kadın Futbol Takımımız gibi Genç Kadın Futbol Takımımız da Türkiye Genç Kadınlar Futbol Ligi’nde 2.turu başarıyla geçerek çeyrek finale yükseldi ve ilk 8’e girmeyi başardı. Genç kızlarımız da Türkiye Şampiyonluğu için çalışmalarına devam ediyor. Gerek yıldız gerekse de genç kızlarımızın yarı final maçları ile ilgili gelişmeleri ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.

“ YABANCI OYUNCU STATÜSÜNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ”

Türkiye Futbol Federasyonu, 2013-14 Futbol Sezonu için, yabancı oyuncu statüsünde değişikliğe gitti. Geçen yıl her takım 2 yabancı oyuncu oynatma hakkına sahipti. Bu yıl yapılan değişiklikle birlikte her takım ilk on birde 2 yabancı oyuncu sahaya sürebilecek, bir yabancı oyuncuyu da yedek kulübesinde bulundurabilecek. 2+1 kuralı olarak tanımlanabilecek bu statü değişikliği de yeni sezonda yürürlüğe girecek.

“HEDEFİMİZ TÜM BRANŞLARDA TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARINI ELDE ETMEKTİR”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği yaş gruplarına göre de 2013-14 Futbol Sezonu’nda;

Minik takımlarda 2001-2002 doğumlular

Yıldız takımlarda 1998-1999 doğumlular

Genç takımlarda 1996-1997 doğumlular forma giyebilecekler. Her üç kategoride de Karadeniz Ereğli Belediyespor olarak yeni sezona, başarılı oyuncularımızla hazırız ve tek hedefimiz tüm branşlarda Türkiye şampiyonluklarını elde etmektir.

“FUTBOL YAZ KURSLARI’NDA 280 SPORCUYA EĞİTİM VERDİ”

Bilindiği gibi kulübümüz bu yaz sezonunda açtığı Futbol Yaz Kursları’nda 280 sporcuya eğitim verdi. Bu sporculardan 240’ı erkek 40’ı da kızdı. Ancak yaz kursuna toplamda 120 kız futbolcu adayı katıldı ve teknik kadromuz bu 120 evladımız arasından seçme yaparak futbola yeteneği olan 40 kızımızla çalışmalarını sürdürdü. Yaz Futbol Kursu’nda deneyimli teknik ekibimizden eğitim alan tüm evlatlarımız, lisansları çıkarılarak kulübümüz bünyesine dahil edildi. 2000, 2001 ve 2002 doğumlu olan bu 40 yeni futbolcumuzla birlikte Karadeniz Ereğli Belediyespor Kulübü’nde lisanslı kız futbolcu sayımız 110’a yükseldi. 110 lisanslı sporcumuzun dışında yine kulübümüz bünyesinde 40 da lisanssız kız futbolcumuz bulunmaktadır. Bu rakamla birlikte teknik kadromuz toplam 150 kızımızla gelecek için çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

“DEPLASMANLI SÜPER AMATÖR LİG’DE MÜCADELE EDECEK TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Erkek Futbol A Takımımız da 2013-2014 sezonu için hazırlıklarına 13 Ağustos günü yaptığı ilk antrenmanla başladı. Öncelikle yeni sezonun tüm takımlarımız için hayırlı, uğurlu ve kazasız-belasız geçmesini temenni ediyorum. Bu sezon takımımızla birlikte Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de mücadele edecek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.

“HEDEF ŞAMPİYONLUK”

Şunu açık yüreklilikle belirtmek isterim ki Karadeniz Ereğli Belediyespor’un hedefi, 2013-14 sezonunu Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig Şampiyonu olarak tamamlamaktır. Bu hedef için yola çıktık ve çalışmalarımıza başladık.

TEKNİK KADRODA YALÇIN, YAMAN ,VARLIK, TATAR ,AYDIN, KAYA ,KUZU VE ÖZTÜRK GÖREV YAPACAKLAR

Futbolumuzun köklü kulüplerinden biri olan Karadeniz Ereğli Belediyespor’da A takımımızın teknik direktörlüğü görevini bu sezon da İsmail Yalçın üstlenecek. İsmail Yalçın’ın yardımcılığını Ercan Yaman yapacak. Kadın futbol takımlarımızın teknik sorumlusu Ömer Faruk Varlık, kadın takımı kaleci antrenörü Mustafa Tatar. Alt yapıya büyük önem veren kulübümüzde altyapı sorumluluğunu Muhsin Aydın üstlendi. Kendisine antrenörlerimiz İsmail Kaya ve Sertan Kuzu yardımcılık yapacaklar. Kulüp Müdürümüz de Remazan Öztürk.

“16 OYUNCU İLE YOLA DEVAM KARARI ALINDI “

Az önce de ifade ettiğim gibi bu yıl tek hedefi mücadele edeceği ligi şampiyon tamamlayıp, olası baraj maçını da kazanarak Bölgesel Amatör Lig’e çıkmak olan Karadeniz Ereğli Belediyespor, öncelikle iç transfer çalışmalarına ağırlık verdi ve geçtiğimiz sezonlarda takımımızın formasını terleten 16 oyuncu ile yola devam kararı aldı. Kulübümüz Cihat, Önder Karakaş, Emre, Önder Sevinç, Oğuz, Barış, İbrahim, Gökhan Çolak, Burak Elicek, Gökhan Kuloğlu, Serkan, Volkan, Burak Çetinkaya, Mete, Emrah ve Kubilay ile yeniden anlaştı. İç transferde bu oyuncularla yola devam diyen kulübümüz dış transferde de 3 oyuncu ile sözleşme imzaladı. Bu isimlerden biri, Saltukovaspor’da gösterdiği başarılı performansla göz dolduran kaleci Kader. Kader’i kadrosuna katan kulübümüz ezeli rakibimiz ve ebedi dostumuz Erdemirspor’dan da Osman Karadeniz ve Onur Özer’i renklerine bağladı. Bu üç evladımıza da hoş geldiniz diyorum ve ekip arkadaşlarıyla birlikte kendilerine başarılar diliyorum. Bu oyuncuları bünyesine katan Karadeniz Ereğli Belediyespor olarak, özellikle forvet hattı için birkaç oyuncuyla görüşmelerimize devam ediyoruz.

4 OYUNCUMUZ İLE DE YOLLARIMIZ AYRILDI

Bu arada geçtiğimiz sezonlarda kulübümüzde futbol yaşamlarını sürdüren 4 oyuncumuz ile de yollarımız ayrıldı. Fatih Mirvan ve Tayfun yaş haddi dolayısıyla takımdan ayrılırken, mesleğindeki görev yeri değişikliği nedeniyle de Kaleci Murat ile vedalaştık. Takımımız oyuncularından Aytunç ise Zonguldak Kömürspor’a transfer oldu. Bu dört başarılı isme de kulübümüze verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor bundan sonraki yaşamlarında kendilerine başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2013, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48