KARADENİZSPOR’UN KÜMEDE KALMASINI SAĞLADIK

KARADENİZSPOR’UN KÜMEDE KALMASINI SAĞLADIK

gundemeregli.com-Karadeniz spor kulübü yönetim kurulu yapılacak olan genel kurul öncesi yazılı açıklama yaparak aday olmadığını duyurdu. Karadeniz spor kulübü yönetim kurulu” Gelinen noktada Ereğli’de sporun sadece isimden öteye gitmediği ilgililerin taşın altına elini koymak yerine köstek olduğunu ilgililer ile spor kulüplerinin arasını açmak için çırpınanların bulunduğunu vurguladı.

Bölgemizde sporun gelişmesi için üzerimize düşen sorumluluğu her zaman yerine getirdik. Çeşitli spor kulüplerinde görev aldık çeşitli spor kulüplerimize de maddi manevi her konuda destek olmaya çalıştık. Yaptığımız yardımları reklam olarak asla görmedik buna da izin vermedik. Aldığımız görevi en iyi şekilde yapmaya, konulmayan taşların üzerine ilk taşları koymak için yıllardır mücadele ettik.

BİZLERİN EMEĞİ VARDIR

Yazın tozdan kışın çamurdan binlerce gencimizin spor yaptığı Beyçayırı Stadının ışıklandırılması, yazın toz kışın çamurdan kurtarılması için başta ilçe kaymakamlarımız olmak üzere, milletvekilleri ve belediye başkanı nezdinde girişimlerimiz oldu. Yerel gazetelerin arşivleri vardır, isteyen gidip bakabilir. Biz spor kulüplerimize malzeme yardımlarını makamların gücünü kullanarak dağıtmadık, herkes özverili şekilde alın teri ile kazandığı paralar ile bunu dağıtmıştır, yine bazı tesislerin yenilenmesinde bizlerin emeği vardır.

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Gelinen noktada Ereğli’de sporun sadece isimden öteye gitmediği ilgililerin taşın altına elini koymak yerine köstek olduğu, ilgililer ile spor kulüplerinin arasını açmak için çırpınanların bulunduğu, taşın altına elini koyanların ihanetle suçlandığı bir süreçten geçiyoruz.

DİBE DEMİRLEMESİNE SEYİRCİ KALAMADIK

Biz geçtiğimiz dönem Karadeniz spor’un ilk yarıda yaşadığı sıkıntılarla dibe demirlemesine seyirci kalamadık. Olağanüstü genel kurul kararı ile kulübümüzü yeniden aldık ve önce borçlarını temizledik, ardından transferler yaparak ligin ikinci yarısında kümede kalmasını sağladık. Kısa sürede bu kadar iş yapabilmenin mutluluğunu yaşamıyoruz biz sadece bir araya geldiğimizde neleri başarabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Ereğli’de ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılar, taşın altına elini koymak isteyenlere yapılan hakaretler, ailesinden yaşamından zamanını ayırıp cebindeki alın terini veren insanlara topluma hiçbir faydası olmayanların üretmeye çalıştıkları dedikodular ilçede sporun dibe vurmasına neden olmuştur. Bu kişiler bölgeden temizlenmediği sürece Ereğli maalesef ki olduğundan bir adım daha ileriye atamayacaktır.

HİÇBİR SPOR OLUŞUMUNUN İÇERİSİNDE YER ALMAYACAĞIMIZ

Bu işe zamanını, alın terini, emeğini harcamış insanlar olarak bundan sonraki süreçte hiçbir spor oluşumunun içerisinde yer almayacağımızı bir kez daha üzülerek belirtmek istiyoruz. Gönül isterdi ki birlik ve beraberlik içerisinde kamu kurum ve kuruluşları, işadamlarımızın ortak hareketi ile bir profesyonel takımı ilçemize kazandıralım.

İstanbul’dan Karadeniz kıyısında kadar olan güzergahta bir tek profesyonel takım olarak Karabükspor yer almaktadır. Zonguldak’ın bağrından çıkan Karabük’ün liglerde profesyonel takımı bulunması Karabük’e en büyük reklamı yaptırmakta, binlerce sporseverin desteğini almakta olduğunu özellikle hatırlatıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2013, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48