Özil'den ayrımcılık itirafı

İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal'ın Alman milli futbolcusu Zonguldaklı Mesut Özil, Türk kökeni yüzünden Almanya'da girdiği altyapı seçmelerinde haksızlığa uğradığını söyledi.

Özil'den ayrımcılık itirafı

Mesut Özil, İngilterenin Daily Mail gazetesine verdiği röportajda, Almanyada uğradığı ayrımcılık, geçen yıl yaptığı umre ziyareti ve Arsenaldaki geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

AÇIK ARA EN İYİSİYDİM

Çocukluğunda Almanyada büyük bir kulübün seçmelerine gittiğini belirten 28 yaşındaki futbolcu, yaşadığı ayrımcılığa dair şunları ifade etti:

Girdiğim altyapı seçmelerinde açık ara sahanın en iyisiydim. Yüzde yüz seçileceğimi düşünüyordum ama öyle olmadı. Kulüpten Senin yerine başka birini tercih ettik. Bir hafta daha beklemelisin. cevabını aldım. Başka bir kulübe gittim ve yine aynısını yaşadım. Bu 3-4 kez başıma gelince yaşadığım ayrımcılığı fark ettim. Babama Neden? diye sorduğumda, bana Mesut, seçilmemen yeteneğinle alakalı değil. Bu, Türk kökenin ve adının Mesut olmasıyla ilgili. yanıtını verdi. Şimdi nasıldır bilmiyorum ama o dönem Almanyada daha katı bir tutum vardı. Başıma gelenleri büyüdükçe daha iyi anlıyorum.

TEKRAR YAPMAK İSTİYORUM

Tecrübeli futbolcu, geçen yıl yaptığı umre ziyaretinin fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaşmasıyla ilgili Almanyada eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine, Abartıldığını düşünüyorum. Bir Müslüman olarak oraya gitmeli ve bu deneyimi yaşamalıydım. Benim için harika bir deneyimdi. Tekrar yapmak istiyorum. Fotoğrafı paylaştım çünkü birçok taraftar paylaşmamı istedi. Kimseyi kışkırtmak için yapmadım. Bu benim inancım. değerlendirmesinde bulundu.

Arsenaldaki sözleşmesi gelecek sene sona erecek Mesut Özil, geleceğiyle ilgili kararı henüz vermediğini aktararak, Burada mutluyum. Kulüple bir bağım var. Londrayı seviyorum. Burada yaşamak çok güzel. Kulüp olarak şu anki hedefimiz Şampiyonlar Ligine katılabilmek ve bunun için mücadele ediyorum. Yaz aylarında geleceğimle ilgili karar almak için yeterli zamanım olacak. şeklinde görüş belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48