Ayının saldırısından son anda kurtuldu

Bir genç, ormanda bir ayının saldırısından son anda kurtuldu.

Ayının saldırısından son anda kurtuldu
gundemeregli.com-Bartın’ın Hasankadı beldesinde bir genç, ormanda bir ayının saldırısından son anda kurtuldu.

Edinilen bilgilere göre olay, Bartın’ın Hasankadı beldesi Vakıf Mahallesi´nde meydana geldi. İnekleri otlatmak için ormana götüren 16 yaşındaki Hakan Çelen, akşam olunca hayvanlarla mahalleye doğru yola çıktı. Hakan Çelen’in karşısına bir süre sonra bir ayı çıktı. Neye uğradığını şaşıran Çelen, ayıdan kaçarak eve gelip durumu babasına haber verdi. Daha sonra baba ve oğul ormana giderek hayvanları eve getirdi. Baba, ormanda ayıya rastlamadıklarını söyledi.

Yaşadığı olaydan dolayı çok korktuğunu söyleyen Hakan Çelen, “Öğlen hayvanları otlatmak üzere ormana gittim. Akşamüzeri işim bitince hayvanlarla birlikte yola çıktık. Bir süre gittikten sonra bir ses duydum. Bir anda karşıma bir ayı çıktı. Ayağa kalkarak bana bağırdı. Ben de korkarak olay yerinden kaçtım. Ayının yavruları vardı yanında beni yavrularına zarar verecek zannetti. Ben eve gelerek babama haber verdim. Daha sonra aynı yere gittik. Ayı ve yavrularını bulamadık” dedi.

Hakan Çelen’in babası ise, “Daha önce de bu tür olaylar meydana gelmişti. Ben oğlumla ayının görüldüğü yere gittik. Herhangi bir ize rastlayamadık. Buralar ormanlık alan, aç kalan ayılar zamanla köylere inebiliyor. Allah´a şükür şu ana kadar herhangi bir saldırı olmadı” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48