BİR ANNE VE ÇİLESİ

BİR ANNE VE ÇİLESİ
gundemeregli.com-Zonguldak’ın Gökçebey ilçesi Üçburgu Mahallesi´nde eşinden ayrılan 30 yaşındaki Gülfer Öztürk, geliri olmadığı için iki çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veriyor.
Üçburgu Mahallesi´nde 2 yaşındaki kızı Ceren ve 7 yaşındaki Cemre Nur Korkmaz isimli çocuklarıyla hayat mücadelesine devam eden Gülfer Öztürk, yetkililere seslendi. Yaklaşık 1 yıl önce eşinden ayrılarak 3-4 ay önce boşandığını ifade eden Öztürk, iki çocuğuna ve kendisine zor şartlar altında geçim sağladıklarını kaydetti. İki katlı bir evin alt katında olan ve bir çekyat ile bir yatağı bulunduğunu aynı zamanda mutfağında fırından başka bir şey olmadığını söyleyen Öztürk, buzdolabını da geçim sıkıntısından dolayı sattığını anlattı. Gülfer Öztürk, yetkililerin bir an önce kendisine yardım eli uzatmasını belirtti. İkinci sınıfa giden 8 yaşındaki kızı Ceren’e bazı günler harçlık olmadığını ve okula da gönderemediğini ifade eden Gülfer Öztürk, şunları söyledi: “Bir yıldır eşimden ayrıyım. Boşanalı 3-4 ay gibi bir zaman oldu. İki çocuğum var. Bir tanesi iki yaşında diğeri 2. sınıfa gidiyor. Hiçbir yerden gelirim yok. Çocuklarıma bakamıyorum. Çocuğum birkaç gün okula gidemedi. Harçlık bulamadım, gönderemedim. Mağdur olduğumuzdan dolayı evimdeki buzdolabını satmak zorunda kaldım. Elektrik paramı ödeyemedim. Çocuklarım aç kaldı. Ben, yetkililere sesleniyorum. Beni duysunlar. Çocuklarıma bakamıyorum. Zor durumdayım. Herhangi bir gelirim yok. Zaman zaman çocuğumu okula gönderemiyorum. Bana iş bulunursa çalışmak istiyorum ama çocuklarım küçük olduğu için bir başkasına bırakamıyorum. Çocuklarımın daha iyi şartlarda bakılması gerekiyor. Bana yardımcı olunmasını istiyorum.”
Zor şartlar altında çocuklarına bakmaya çalışan Gülfer Öztürk, hayırsever vatandaşlar ve yetkililerden yardım beklediğini sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2013, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48