ELMALIK YOLU ASFALT YAPILACAK…

ELMALIK YOLU ASFALT YAPILACAK…

gundemeregli.com-Alaplı ilçesine bağlı Çamlıbel Köyünde köylülerin alternatif olarak kullandığı yolda asfalt çalışması öncesinde alt yapı çalışmalarına başlandı.

Alaplı Çamlıbel Köyü Muhtarı Mithat Mandacı köyde ulaşımı sağlayacak olan alternatif olarak kullanılan Elmacık yolunda asfalt çalışması öncesinde alt yapı çalışmalarına başlandığını söyledi. Yolda asfalt öncesi su kanallarının yapımının devam ettiğini belirten Mandacı bin 600 metrelik yolun asfaltlanacağını söyledi.

Köydeki insanların daha rahat ulaşımını sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Mandacı,“Köyümüzün alternatif ikinci yolu olan elmalık yolu asfalt yapılacak, plan ve programa alındı. Önümüzdeki günlerde asfalt çalışmalarına başlanacak. Bu yolda şu anda alt yapı için su kanallarını yapıyoruz. Yaklaşık bin 600 metre uzunluğundaki bu yol asfaltlanacak ve köylümüz toz ve topraktan kurtulmuş olacak. Çimento ve çakılımız devlet tarafından karşılanıyor. İşçiliğini ise biz karşılıyoruz. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız köyümüzdeki insanlarımızın güzel bir ortamda yaşamalarını sağlamaktır. Bu yönde çalışmalarımız devam edecektir. Ben bu vesile bizlere her konuda destek olan başta kaymakamımız Yıldıray Malğaç olmak üzere il genel meclis üyelerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2013, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48