KOCAALİ,BELEN VE TOPÇALIDAYDI

KOCAALİ,BELEN VE TOPÇALIDAYDI

gundemeregli.com-Sağcısı-solcusu, yaşlısı-genci, kadını-erkeği..Mahalle gezilerini sürdüren Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halkın büyük ilgi ve sevgisiyle karşılanıyor..Posbıyık, Belen, Kocaali ve Topçalı’da halka seslendi; “Ereğli’yi daha güzel günlere hep birlikte taşıyacağız” dedi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim gezileri kapsamında mahalle zziyaretlerini sürdürüyor. Ekibiyle birlikte mahallelerde halk toplantıları düzenleyen Posbıyık, Belen, Kocaali ve Topçalı’da 5 ayrı noktada halka seslendi.

“BEN EREĞLİ AŞIĞIYIM”

Posbıyık, mahalle toplantılarında yaptığı konuşmada, Ereğli aşığı olduğunu belirterek; “Burada beni bu kadar güzel karşıladığınız için bu soğuk havaya rağmen, bu güzel kalabalık için hepinize teşekkür ediyorum. Gittiğim her mahalde aynı ilgiliyi görmekten büyük mutluluk duyuyorum, hepinizden Allah arzı olsun. Tekrar yola çıktık meclis üyelerimizle birlikte Allah nasip ederse tekrar göreve talibiz. Beş altı tane aday arkadaşlarımız var karşımızda, ikisi doktor onlarda değerli arkadaşlar, merhaba dediğimiz arkadaşlar ancak bizim onlardan bir farkımız var, biz tecrübeliyiz aynı zamanda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ben biliyorsunuz sebzeci Kadir Posbıyığın oğluyum, bende kenar mahallede büyüdüm, zor şartlarda beni büyüttüler. Allah razı olsun Ereğli’de yaşayan insanların sayesinde hiç siyasi parti gözetmeksizin, partiye bakmaksızın dört dönemden beri beni belediye başkanı yapıyorsunuz. Ben Ereğli’de yaşayan insanlara aşığım, onları çok seviyorum, panolara yazdım ‘Aşkım Ereğli’ diye.. Beni onurlandırdığınız için, beni desteklediğiniz için sizlere minnet borçluyum ve Ereğli için elimden geleni yapıyorum, benim için particilik falan önemli değil, benim için birinci derecede önemli olan Ereğli’de yaşayan insanlar.. Bende insanımıza hizmet edebilmek için elimden gelen gayreti gösteriyorum” dedi.

“SEÇİMDEN SONRA, BURADA YİNE BENİ BULURSUNUZ’

AKP Milletvekili Ercan Candan’ın seçim döneminde Ereğli’ye geldiğini ve memlekete bir faydasının olmadığını söyleyen Posbıyık; “Ercan Candan iyi adam olabilir, bilim adamı olabilir, bir tek siyasetçi olamaz. Mıy mıy gezer, hayalet gibi adam, memlekete faydası yok. Ereğlide durduğu yok, şuanda burada belediye başkanlığı seçimi var diye burada. Ereğli’ye faydası yok, seçimden sonra gider göremezsiniz. Seçimden sonra , burada yine beni bulursunuz. Perşembe günü halk toplantısı yapıyorum 200-300 kişi gelir açım, işsizim diye. Ereğli’de benden başka halkı dinleyen, halkın sorunlarını çözmeye çalışan biri var mı? Ben elimden geldiği kadar çare bulmaya çalışıyorum, bunlar sadece oy için buraya geliyorlar. Şimdi bir aday çıkardılar, doktor Uysal. Benimde arkadaşım ama belediyeciliği bilmez, konuşamıyor vallahi, miting yapamıyor, radyoya çağırıyorlar çıkmıyor. Bir şey bilmiyor ki, ne konuşsun. Ancak önüne davul zurna alıyorlar, yanında Ercen Candan, kadın kollarından iki kişi, gençlik kollarından iki kişi, ellerinde bir poşet içinde bir kitap, birde adi bir sıvı sabun, kapıları çalıp veriyorlar. Size yemin ederim, bu aday belediye başkanı olsa evinizde sularınız kesilir. Çünkü Belediyeciliğin ‘B’sinden anlamıyorlar” dedi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞE GEÇTİK”

Mahallelerde yaptıkları çalışmaları da anlatan Başkan Posbıyık, alt yapı çalışmalarını bitirdiklerini, artık insan odaklı hizmetler vermeye başladıklarını söyleyerek; “Artık Ereğli’nin alt yapısı tamam, sosyal belediyeciliğe geçtik, cenaze hizmetlerimizi biliyorsunuz. Bir yakınınız öldüğünde telefon açıyorsunuz, ekipler gelip mevtayı alıp morga koyuyorlar, kadın yıkayıcılar, erkek yıkayıcılar, kefen bezi, tahtası, mezar yeri her şey ücretsiz. Akşam taziye yemeğini de veriyoruz, bizden başka bir belediye yapıyor mu bunu . Bize kayıtlı 600 yatalak hasta var, hemşirelerimiz gece 12’ye kadar nöbet tutuyorlar, saati geldi mi evlerine gidip hastaların iğnelerini, serumlarını takıyorlar, pansumanlarını yapıyorlar. Öyle garibanlar var ki üç kişilik bayan ekibimiz var, evlere gidip iç çamaşırlarına kadar her şeyi yıkayıp temizliyorlar, evlerinde boya kötüyse fen işleri gidip boyasını, badanasını yapıyor, musluklarına kadar tamir ediyor. Bana efsunlu diyorlar, ‘festivallerde yağmur yağmıyor, rakiplerim devriliyor’ diye. Ne efsunu Allah bana yardım ediyor. Ben insanlara yardım ediyorum, hizmet ediyorum, hep hemşerilerimin yanındayım, elimden geldiği kadar onlara yardım etmeye çalışıyorum. Ortaokuldaki Halil Posbıyık neyse şimdiki Halil Posbıyık’ta aynı, Yüce Allah’da bana yardım ediyor. 43 mezarlığa şadırvan yapıyoruz, musalla taşlarını yapıyoruz, camileri temizliyoruz, şimdi Avrupa’dan özel makine getirdik onunla yıkıyoruz. Ramazanda ne güzel iftarlar yaptık, birlik beraberlik içerisinde. Niye anlatıyorum bunları biz sosyal belediyecik yapıyoruz. Diyorlar ki hükümetten bir belediye başkanı olursa daha iyi hizmet yapar. Bakın Alaplı’nın haline, 15 senedir AKP’li belediye..Gülüç’e bakın, orası da AKP’li belediye.. Hani hükümetten olunca hizmet oluyordu.. Belediyecilik herkesin yapacağı bir iş değil, lider olacaksın, yönetici olacaksın.. Bugüne kadar Ereğli Belediyesi hizmetler anlamında yaptığı çalışmalarla her zaman önde olmuştur. Önümüzdeki dönem bunu artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Posbıyık, mahallelerde muhtarlarla uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyerek, hizmet için aday olan tüm mahalle muhtar aday adaylarına da başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48