Evi Yanan Aile Gözyaşlarına Boğuldu

Evi Yanan Aile Gözyaşlarına Boğuldu

Evi Yanan Aile Gözyaşlarına Boğuldu

Zonguldakta araç yolu olmayan evde bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı ev küle döndü. Olayı işyerinde öğrenen anne ise İyi ki içinde çocuklar yoktu diye gözyaşlarına boğuldu. Mahalleli, ulaşım sorunu yaşadıkları gerekçesiyle yetkililere seslendi.
Edinilen bilgiye göre Çaydamar Mahallesi İnci Sokakta ikamet eden Handan ve Selçuk Murat çifti, sabah saatlerinde işe gitmek üzere evden ayrıldı. Çifttin iki çocuğu ise anne ve babalarının yardımıyla okula gitti.
Aradan geçen zamanın ardından bir restoranda çalışan Handan Murat, yakınları tarafından evinin yandığı haberini aldı. Telaşla durumu eşine haber veren Handan Murat, işyerinden izin alarak evine geldi.
İtfaiye 7 hortumu birbirine ekleyip müdahale etti
İddialara göre bir mahalle sakinine ait arazi üzerinden araç yolu yapılmasını isteyen diğer mahalle sakinleri, bu talebin kabul edilmemesi üzerine evlerine merdivenler aracılığıyla ulaşabildiklerini ifade ettiler. Araç yolunun olmaması üzerine yangın sırasında olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangının bulunduğu bölgeye giremeyince 7 tane hortumu birbirine bağlayarak yangına müdahale etmeye çalıştı.
Çiftin yan komşuları ise yangına müdahale ederek söndürmeye çalıştı.

1950li yılları yaşıyorlar
Yangının söndürülmesinin ardından ev kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelerek aileye yardım eden Çaydamar Mahallesi Muhtarı Mehmet Zaman ise yetkililerin ulaşım sorununu çözmesini istedi. Zaman, Yolu yok, insanlarımız burada yaşıyor. Çoğunun işi gücü yok. Hamallık yaparak geçiniyorlar. Dolayısıyla bir yolumuz yok, insanların evine gelmesi için. Biri KOAH olmak üzere iki hastamız var. Yatalak hastalar. Burada ev yandı, itfaiye gelip de müdahale etme şansı yok. Yaptığımız müracaatlarda buraya yol yapılmadı. Yıllarca bu yol sorunu yaşanıyor. Ben üçüncü dönem muhtarım her seferinde yetkililere çıktık. Hastalarımız buradan yukarı insanların sırtında çıkıyor. 1950li yıllardaki gibi hala insanlar hastalarını öyle taşıyorlar. Yapılan müracaatlarda kimse buraya yol yapmadı. 100 metre arası var buranın. Buraya herhangi bir çare bulamadık. Bu evlerin malzemeleri sırtlarda taşındı. İnsanlar perişan. Devlet büyüklerimizden rica ediyoruz. Buraya el atmalarını istiyoruz diye konuştu.
Evine ağlayan Handan Murat ise İyi ki içeride çocuklar yoktu diye feryat etti. Komşuları ise Handan Muratı, Biz müdahale etmeye çalıştık. Hiç üzülme, el birliği ile yeniden yaparız şeklinde teskin etti. Ekipler, yangının kesin çıkış sebebini araştırıyor.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48