Rektör Azar: Şükranla anıyoruz

Rektör Azar: Şükranla anıyoruz

Rektör Azar: Şükranla anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 79. yılında Bülent Ecevit Üniversitesinde törenle anıldı.
Törene, BEÜ Rektör Yardımcıları, akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı. Atatürk mozolesine çelenk bırakılmasının ardından program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.
Açık alanda yapılan törenin ardından Sezai Karakoç Kültür Merkezinde Atatürkün hayatından kesitlere yer veren bir sinevizyon gösterisi izlendi. Gösterinin ardından, Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülden Ekmen tarafından Arkeoloji ve Atatürk konulu konferans verildi. Atatürkün Türk tarihine verdiği önem ve arkeolojinin Türkiyedeki gelişimine sunduğu değerli katkıları özetleyen konferans, akademik ve idari personel ve öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlendi.
Konferanstan sonra bir konuşma yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar Milli mücadelenin lideri Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürkün aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümünde Bülent Ecevit Üniversitesi ailesi olarak onu şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz. Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürkün gösterdiği hedefler doğrultusunda ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımak bizlerin yoğun çaba ve çalışmaları ile olacaktır. Ebediyete irtihalinin 79. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürkü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48