POSBIYIK’A TEŞEKKÜR ETTİLER

POSBIYIK’A TEŞEKKÜR ETTİLER

gundemeregli.com-Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Halkevi bünyesinde açılan ve büyük rağbet gören yaz kurslarında eğitim alan kursiyerler, kendilerine bu imkanın sağlanmasında en büyük paya sahip olan Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret ederek kendisine teşekkür ettiler.

Açıldığı günden bu yana çeşitli branşlardaki kurslardan yüzlerce kursiyer mezun eden Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Halkevi’nde bu yaz mevsiminde açılan yaz kursları da yoğun ilgi görmüştü. Hemen her eğitim seviyesinden çok sayıda kursiyerin eğitim aldığı Resim, İngilizce, Makine Nakışı ve El Nakışı kurslarında 45 günlük eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, 31 Temmuz günü Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret ederek bu imkanın kendilerine sunulmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve teşekkür ettiler.

Saat 13.00’te gerçekleştirilen ziyarette kursiyerlerin yanı sıra Cumhuriyet Halkevi İdari Sorumlusu Tuncay Çınar, Resim Kursu Eğitmeni Mehtap Akdemir, İngilizce Kursu Eğitmeni Ayfer Demir, Makine Kursu Eğitmeni Tuğba Kocatürk ve El Nakışı Kursu Eğitmeni Nuray Alabaş da hazır bulundu.

Yaklaşık kırk dakika süren ziyarette Başkan Posbıyık’a yaz kursları hakkında bilgiler veren Cumhuriyet Halkevi İdari Sorumlusu Tuncay Çınar, bu yaz mevsiminde halktan gelen kurs taleplerini karşılamak amacıyla dört ayrı dalda kurs açtıklarını hatırlatarak, bu kurslar kapsamında 30’u çocuk 15’i yetişkin 45 kursiyerin Resim, 35 üniversite ve ortaöğretim öğrencisinin İngilizce, 28 kursiyerin Makine Nakışı ve 25 kursiyerin de El Nakışı kurslarında eğitim aldığını belirtti. 45 gün süren eğitimler sonunda tüm kursiyerlerin kursları başarıyla tamamladıklarını ifade eden Çınar, hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana Cumhuriyet Halkevi’ndeki kurslara yoğun talep geldiğini ve bu talepleri karşılamak adına da yılın her döneminde vatandaşlara kurs imkanı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Her eğitim seviyesinden ve birçok yaş grubundan yüzlerce kursiyer mezun eden Cumhuriyet Halkevi’nin 2013 yaz mevsimini de eğitimler açısından en iyi şekilde değerlendirdiğini kaydeden Çınar; “… Önümüzdeki dönemde de bu kurslarımıza devam edeceğiz. Ancak şimdiki ilk hedefimiz, yaz kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizin hazırladıkları serginin açılışını yapmak. Sergimiz 6 Ağustos günü açılacak ve kursiyerlerimizin el emeği, göz nuru olan eserlerini sergilemekten büyük mutluluk duyacağız…”, dedi.

Okunma Sayısı: 868
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13