Konut sahibi olmayanlar Başvuru yapabilecek

Konut sahibi olmayanlar Başvuru yapabilecek

Konut sahibi olmayanlar Başvuru yapabilecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), “Emekliye İkinci Bahar Projesi” kapsamında işçi kenti olarak bilinen Zonguldak’ta emekliler için 524 konutu satışa sunuyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Emekliye İkinci Bahar Projesi kapsamında işçi kenti olarak bilinen Zonguldakta emekliler için 524 konutu satışa sunuyor. Konutların ön talepleri 13-30 Haziran 2016 tarihleri arasında kabul edilecek.

TOKİ, konut sahibi olamayan emeklilerin ev sahibi yapılabilmesi amacıyla uyguladığı İkinci Bahar Projesi ile farklı şehirlerde aşamalı olarak hayata geçirdiği konut projelerinden yüzde 25 kontenjan ayırıyor. İdare, ayrıca talep örgütlenmesi modeli ile valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin taleplerini alarak yeni konut projelerini hayata geçiriyor. Bu çerçevede TOKİ, 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında 17 ilde 4 bin 340 konut, 14-31 Mart 2016 tarihleri arasında da 18 ilde 3 bin 341 konut için ön talepleri aldı. Konutların kuraları çekilerek, hak sahipleri belirlendi.

DEVREKTE 324, KARADENİZ EREĞLİDE 200 KONUT

TOKİ, İkinci Bahar Projesi kapsamında Zonguldakın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Belediyesinde inşa edilecek 324, Karadeniz Ereğli ilçesinde inşa edilecek 200 konut için ön talepleri alacak. 2+1 planında inşa edilecek konutlar için Ziraat Bankası yetkili şubeleri aracılığı ile 13-30 Haziran tarihlerinde ön talep toplanacak. Bu çerçevede emekliler kimlik kartlarını gösterip, 500 lira bedelle ilgili bankalara başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ön taleplerin toplanmasının ardından başvuruların konutlardan fazla olması halinde hak sahibi belirleme kurası çekilerek, konutlardan almaya hak kazanan emekliler belirlenecek. Hak sahibi olamayanlara başvuru bedelleri iade edilecek. Konut belirleme kurasının ardından da sözleşme imzalanacak.

KONUT SAHİBİ OLMAYANLAR BAŞVURABİLECEK

Öte yandan başvuruda bulunacak emeklilerin daha önce TOKİden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor. Emeklilere konut satışı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ise www.toki.gov.tr web sayfasındaki Emeklilere Özel bölümünden ulaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48