ÖĞRETMENLERE YÖNELİK DAYANIŞMA

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK DAYANIŞMA
gundemeregli.com-Eğitim-Bir-Sen Alaplı Temsilciliği, yeni göreve başlayan öğretmenlere yönelik kaynaşma toplantısı düzenledi.

Kaymakamlık binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Eğitim-Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, darbe girişimlerinin ülkeye ekonomik yönden zarar verdiğini söyledi.

Öğrencilere, geçmişte yaşanan darbelerin neler kaybettirdiğinin anlatılması gerektiğini vurgulayan Aşkar, şunları söyledi:

“Öğretmenler geleceğin nesillerini yetiştiriyor. Dedelerimizden aldığımız mirası torunlarımıza daha iyi bir noktada bırakmamızı ve Türkiye’nin gelişmiş ülkeler arasında yer almasını sağlayacak olan meslek gurubu öğretmenliktir. Hepimizin birinci önceliği, bu ülkenin sivilleşmesi ve demokratikleşmesi için çalışmak olmalı. Öğrencilere mutlaka bunlar anlatılmalı. Her darbe, bu ülkeyi geri götürür ve ülkenin ekonomisine büyük zarar verir.”

Yemeğe Alaplı Milli eğitim müdürü Hüseyin Taşıran, Şube müdürü Salih Dirican, Alaplı eğitim- Bir Sen temsilcisi Ercan Acar, Ereğli temsilcisi  Nurettin Yeşilçiçek ve stajyer öğretmenler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 07:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48