Toplu ulaşım zammına meclis engeli…

Hüseyin Uysal’ın yokluğunda Belediye Başkanlığına vekalet eden Esra Alpago’nun başkanlığında toplanan belediye meclisinde komisyon raporları kabul edildi.

Toplu ulaşım zammına meclis engeli…

Kdz.Ereğli Belediyesi Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı’nın 3. oturumu Belediye Başkanvekili Esra Alpago başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi Alpago, oturumu açmadan önce yaptığı konuşmasında;  dün Hakkari’de aralarında Zonguldaklı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak’ın da bulunduğu 6 asker ve 2 korucunun şehit düşmesinden duyduğu üzüntüsünü belirterek, “tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet aile ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” dedi. Kdz.Ereğli Belediyesi 2017 Mali Yılı Gelir Tarifesinde Değişiklik ve İlave Yapılması’na ait iki maddeden oluşan komisyon raporu görüşülerek karara bağlandı. Maddelerden ilki olan ‘Kdz.Ereğli Belediyesi Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücret tarifesi şoför kartı biniş, öğrenci ücretinde değişiklik yapılması’ konusunda komisyonun mevcut halinde devam etmesi yönündeki kararı mecliste de oy birliği ile kabul edildi.

DİĞER GÜNDEM MADDELERİ Mecliste ayrıca; ‘İlçenin çeşitli mahallerinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasının görüşülmesi’ konusu incelenmek üzere oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi. Belediye 2018-2022 yıllarına ait 5 yıllık imar programı yapılmasına ait komisyon raporu; komisyondan geldiği haliyle oy birliği kabul edildi. Karadeniz Ereğli Belediyesi Tente ve Sundurmalar Hakkında Usul ve Esasları Uygulama Yönetmeliğine ait komisyon raporu, komisyondan geldiği haliyle oy birliği ile kabul edildi. Bağlık Mahallesi Lojmanlar Bölgesi Eğitim Tesis Alanında kalan 1490 ada, 9 parselin tapu devir talebine ait komisyon raporu, komisyondan geldiği haliyle oy birliği ile kabul edildi.


Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48