Başkan Tekin, Kaymakam Eskioğlu’na teşekkür etti

Başkan Tekin, Kaymakam Eskioğlu’na teşekkür etti

Başkan Tekin, Kaymakam Eskioğlu’na teşekkür etti

Alaplı Belediye BaşkanıNuri Tekin, yazılı açıklamasında Alaplı Çayı ağzının açılması çalışmalarınakatkılarından dolayı Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu’na teşekkür etti. Tekinayrıca, temizleme çalışmaları kapsamında Çay ağzından çıkarılan malzemeye depoalanı bulunması için DSİ’nin çalışmalara Pazartesi gününe kadar ara verdiğinibildirdi.

Başkan Tekin, açıklamasındaşöyle dedi:

“Alaplı Kaymakamı Sayın SaimEskioğlu’nun girişimleriyle, her an su taşkınına davetiye çıkaracak şekildekapanan ve büyük bir tehlike oluşturan Alaplı Çayı’nın denize çıkış ağzının DevletSu İşleri (DSİ) tarafından temizlenmesiçalışmaları Belediyemiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.

Bu çalışmalar sürerken, Belediyemiz,DSİ’nin temizlik çalışmalarıyla elde edilen malzemenin hemen 150 metremesafedeki Karşıyaka deniz dolgualanından denize dökülmesinin uygun olmadığını, ekonomik değeri bulunan bumalzemenin ziyan edilmeksizin daha uygun bir yerde depolanması gerektiğini DSİyetkililerine hatırlatmıştır. Bunun üzerine DSİ yetkilileri de uygun bir depoalanı buluncaya kadar, Pazartesi günü yeniden başlamak üzere çalışmalarına aravermiştir. Konu, bundan ibaret olup, Belediyemizin DSİ’nin çalışmalarınıdurdurması söz konusu bile değildir. Kaldı ki, Alaplı Çayı ve Alaplı Çayı’nındenize çıkış ağzı tamamen DSİ’nin yetkisi ve sorumluluk alanındadır.Belediyemizin, bu çalışmaları durdurma gibi bir tasarrufu ve yetkisi de bulunmamaktadır.

Bu vesileyle ilçemizKaymakamı Sayın Saim ESKİOĞLU’na, duyarlılığından dolayı ayrıca teşekkürediyor, saygılarımızı sunuyoruz. “

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48