KONUŞAN BİLGİSAYAR ARMAĞAN EDİLDİ

KONUŞAN BİLGİSAYAR ARMAĞAN EDİLDİ

gundemeregli.com-TED Kdz. Ereğli Koleji tarafından her yıl gerçekleştirilen “Engelleri Kaldıralım” sosyal sorumluluk projesi kapsamında 35 yaşındaki görme engelli bir vatandaşa konuşan bilgisayar armağan edil.

TED koleji lise binasında gerçekleştirilen programda konuşan Okul Müdürü Selim Aslankaya “Bu yıl 35 yaşındaki görme engelli bir vatandaşa konuşan bilgisayar armağan edildiğini belirterek proje sorumlusu Öğretmen Ayhan Sarp ve Öğrencilere teşekkür etti.

Aslankaya yaptığı konuşmada şunları söyledi ”Her yıl bir akülü araba hediye ediyoruz, ancak bu yıl projeyi birlikte yürüttüğümüz Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk görme engelli bir vatandaşımıza bilgisayar talebinde bulundu ve bu doğrultuda hareket etti ”dedi.

BU BİLGİSAYAR İLE SOSYAL YAŞAMA BAĞLANACAK

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk de konuşmasında projeye yürütenlere teşekkür ederek görme engelli 35 yaşındaki Sezgin Taytekin’in bu bilgisayar ile sosyal yaşama bağlanacağını vurguladı.

İlkokul da evinde deney yaparken pil patlaması sonucunda gözlerini kaybeden Sezgin Taytekin, hiçbir sosyal yaşamı olmadığını kaydederek başladığı konuşmasında, armağan edilen konuşan bilgisayar ile yeni arkadaşlar edinebileceğini ifade ederek projeye destek olan herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2014, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48