UÇAR AYDEMİR´İ ELEŞTİRDİ

İl Başkanı Uçar, köprü sebebiyle Aydemir´i eleştirdi.

UÇAR AYDEMİR´İ ELEŞTİRDİ
gundemeregli.com-AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Ankara Köprüsü’nün trafiğe kapatılması sebebiyle açıklama yaptı. Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i eleştirdi.
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e eleştirilerde bulunan AK Parti Hamdi Uçar, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Zonguldak Belediyesi’nin basiretsiz ve gösterişe meraklı hizmet anlayışının yanında devam eden ihmaller ve alınmayan tedbirler nedeniyle vatandaşlarımızın canı ve malı tehlikededir. Yaşanan acı olaylardan ders çıkarmayan Zonguldak Belediyesi aynı ihmallere devam etmektedir. Bunlardan biri de Ankara Köprüsü olarak bilinen ve şehir merkezi ile Çaydamar ve Karaelmas bağlantısını sağlayan tarihi köprüdür. Uzun zamandır uyarı veren, Ankara Köprüsü yanlış ve bilinçsiz tamirat sonrasında beton kamyonun çarpması sonucu kullanılmaz hale gelmiş ve yaklaşık iki haftadır trafiğe kapalıdır.
Her şeyi ‘yapacağız, halledeceğiz’ sözleriyle geçiştiren kentin Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve yönetimi suçu başkalarına atarak geçiştirmek yoluna gitmektedir. Burada yaşanan tehlikeyi göz ardı eden, 2 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği pazaryeri faciasına neden olan anlayıştan başkası değil.
Burada yaşanan tehlikeyi göz ardı edenler, Fevkani Köprüsü’nün taşıdığı riske rağmen sorunu geçiştirenlerden başkası değil. Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, sorunlarla mücadele adına sorunlardan kaçma yoluna gitmektedir. İş bilmezlikleriyle Zonguldak’a zaman kaybettiren bu anlayışın en büyük sermayeleri bahanedir. Ankara Köprüsü de bunlardan sadece birisidir. Köprünün kapalı olması nedeniyle vatandaşlarımız mağdur edilmekte ve günübirlik çözümlerle sorunlar geçiştirilmeye çalışılmaktadır. Oysa 2007-2008 yıllarında projelendirilmiş kavşak ve köprü burada ki sorunu ortadan kaldırdığı gibi Ankara Köprüsü tarihi miras olarak korunacak ve sadece yayaların kullanılabileceği hale getirilecekti. Bunlar yapılmadığı için tarihi Ankara Köprüsü şehir trafiğinin işleyişi açısından önemli bir işlev görmektedir. Asıl sorumluluğu olan işleri yapmaktan aciz durumdaki belediye başkanımızı, yandaşlarının cebini doldurmak adına havuz, şelale, ışıklandırma gibi fuzuli işler yaparak halkımızın soyulmasına çanak tutmaktan vazgeçip acilen çözülmesi gereken sorunların üzerine gitmeye davet ediyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48