ASFALTLAMA VE BAKIM SEZONU AÇILDI

ASFALTLAMA VE BAKIM SEZONU AÇILDI

gundemeregli.com-AK Parti Zonguldak İl Genel Meclis Üyeleri ve Ereğli İlçe Yönetimi ile Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever, köy yollarında başlayan asfaltlama ve bakım çalışmalarını inceledi.

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkan Vekili Av.Nazım Erdoğan, beraberinde Parti İlçe Sekreteri Aynur Akcan, Yerel Yönetimler Başkanı Osman Mahmutoğlu, AR-GE Başkanı Hakan Mısırlı ve Kaptaş bölgesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ertürk ve Temel Meşe, Sarıkaya köyünde İl Özel İdaresi ekipleri tarafından başlatılan asfaltlama çalışmalarını incelediler.

AK Parti heyetiyle birlikte, yollarda yapılan çalışmayı AK Parti Ormanlı Belde Başkanı Mehmet Erdoğan, Belediye Başkanı Yaşar Sever ve İl Genel Meclis Üyeleri Nail Eski ve İsmail Tak ile birlikte Sarıkaya Köyü Muhtarı Emin Kaya ve vatandaşlarda izledi.

ASFALTLAMA VE BAKIM SEZONU AÇILDI

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Nail Eski, köy ve grup yollarında asfaltlama ve bakım çalışmalarına başladıklarını belirterek; “Asfaltlama işine Öğberler beldesindeki Sağlık Ocağı yolundan başladık. Burada 1 km. yol asfaltlandı. Bugün ise Sarıkaya, Doğancılar, B.Doğancılar bağlantılı yaklaşık 2 km. yolun asfaltına başladık. Güllük Köyü, Kozlu bölgesine giden 1 km. yolu da merkezle birlikte asfaltlayacağız. Akköy ve Çömlekçi köyünün de malzeme ihalesini gerçekleştirdik. Velidağ köyümüz ile Uludağ köyünün Akköy mahallesin arasındaki yol 35 km.den 4 km. düşürmek için bir çalışma başlattık ve burada yeniden bir yol yapmak suretiyle mesafeyi 3-4 km.’ye düşürüyoruz. Eğerci ve Uludağ arasındaki normal yolun yapımı için çalışmalara başladık. E.Sofular-Çiller arası, Fındıklı-Şıhlakırması, Emirali mahalleleri, Yunuslu-Çigdemli arası ve diğer bazı mahallelerde asfaltlama ihtiyacımız var. Buradaki asfaltlama sorunlarını çözmek içinde bir çalışma içerisindeyiz. Önümüzdeki dönemlerde buralarında sıkıntısını gidermek istiyoruz” dedi.

Köy içlerine asfalt yerine parke ve beton desteğinde bulunacaklarını belirten Eski, ‘Şuanda 750 km.’lik yol ağımızın 450 km. zaten asfalt durumda. Her sene yeni köy ve grup yolları asfaltlarken, bir yandan da mevcut 450 km’lik yolumuzun bozulmaması içinde ayrıca 10 bin ton rotmix bakımları yapıyoruz. Bu bakım çalışmalarına da başladık. Asfaltı bozulan yollarımızda da bakım yapılıyor. Köy içlerine asfalt yerine kilit parke ve beton yardımında bulunuyoruz. Köy muhtarlarımızın müracaat etmeleri halinde bu yardımlarımız ayrıca sürüyor” dedi.

Sarıkaya Muhtarı Emin Kaya, 15 yıllık muhtarlık döneminde asfalt özlemlerinin giderildiğini belirterek; “15 yıldır muhtarım. Köyümün ve bağlantı yollarının asfalt özleminden kurtardığınız için emeği geçenlere, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İlçe Başkan Vekili Nazım Erdoğan ve diğer heyet, daha sonra Kaptaş bölgesinde ara yollarda yapılan kilit parke çalışmalarını Kurtlar Köyü Muhtarı Yaşar Temel ile birlikte gezdi.

Erdoğan, parke ve kumu İl Özel İdaresi tarafından karşılanan yolda işçiliğini kendi yapan köylü vatandaşlara teşekkür ederek, “AK Parti, devlet-millet el ele vererek yollarını güzelleştirmeye devam ediyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2013, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
İHMAL EDİLEN YOL
İHMAL EDİLEN YOL - 9 yıl Önce

Zonguldak ile Kdz.Ereğli´yi birbirine bağlayan Kozlu Çırgan köyü ile Kdz Ereğli Akkaya köyü arası yaklaşık 1-2 km´lik bir yol yıllardır ne bakımı yapılıyor nede asfalt yapılıyor. Buralarda yaşayan insanlar cezalandırılıyormu? buralara devlet sahip çıkmayacakmı ? Seçim zamanları verilen sözler hiçmi tutulmayacak? Bu yol il ile ilçeyi birbirine bağlayan bir yoldur. Bu alana ne Zonguldak İl Özel İdaresi sahip çıkıyor, nede Kdz.Ereğli Özel İdaresi sahip çıkıyor. Burada yaşayan bizler yolun yapılması için YUNANİSTAN´a yada BULGARİSTAN´a veya RUSYA´ya mı müracaat edelim TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN sayın BÜYÜK YETKİLİLERİ!!! 1-2 km lik asfalt ile koskoca TÜRKİYE CUMHURİYETİ BATMAZ. Sayın VALİMİZİN YETKİLİLERİN BU DUYARSIZLIĞINA MÜSAADE ETMEYECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUZ VE GÜVENİYORUZ.

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48