DİREKLER YAN YATTI, ÇAMURA BATACAK!!!

DİREKLER YAN YATTI, ÇAMURA BATACAK!!!
gundemeregli.com- Alaplı İlçesi şehir merkezinde yatık elektrik direkleri tehlike oluşturuyor.
Alaplı Karşıyaka mahallesi Yeni Doğuş sitesi önündeki direk her an yıkılabilir.

Mahalle sakinleri Enerji-sa yetkililerini aramalarına rağmen direklere çözüm bulunmadığını iddia ediyorlar. Vatandaşlar çözüm bulamayınca direklerin onarılması için bizlere müracaat ediyor. Bu direklerden çoğu köylerimizde de bu şekilde olanların olduğunu  Enerji Sa ekiplerinin gelerek bunlara düzeltmelerini istiyor.

Bazı yerlerde ise enerji hatları ağaçların arasında kaybolmuş.

Enerji Sa  lafta tedbirlerimizi alıyoruz demesi köylerde yaşayan vatandaşları mağdur ediyor.Çoğu köylerde yatmış olan direklere bakım yapılmıyor.

Alaplı Kıran Köyü  ve Kavukkavla mahallelerindeki yatık elektrik direkleri tepki çekiyor. Kıran Köyü Kavukkavla mahallelerindeki yatan elektrik direklerin bazılarının yan yatması nedeniyle ttehlike oluşturken, vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.

Enerji-sa yetkilileri yatan elektrik direklerini düzeltme yapması gerekirken çözüm olarak direklere giden hattan enerjiyi keserek çözüm bulmuşlar.

Alaplı Kıran  Köyü Muhtarı Mustafa Aydın, Kıran köyünde  ve Kavuklavla  mahalleleri üzerindeki yollardaki eğik vaziyette duran elektrik direklerinin tehlike saçtığını bildirdi.

Günlerce yatan direklerin tellerindeki geçen akım kesilmedi. Yetkililer sağlam direkten hattı keserek yatmış olan direkleri olduğu gibi bıraktılar. Mahallelerinde sokak lambalarına giden hattın kesilmesiyle yaya gelen vatandaşlar gece köye gelirken zorluk çektiğini söyleyen Aydın, Enerji-sa  ekiplerinde sorunun çözümü için çalışma başlatmalarını beklediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48