Vali Çınar olay yerinde

Vali Çınar olay yerinde

Vali Çınar olay yerinde

Zonguldak İl Spor ve Güvenlik Kurulu toplantısında Zonguldak Kömürsporun pazar günü Fatih Karagümrük ile oynayacağı maçın Karaelmas Kemal Köksal Stadında güvenlik nedeniyle oynanmayacağının açıklanmasının ardından Vali Ahmet Çınar ve beraberindeki heyet statta yeniden incelemelerde bulundu.
TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Zonguldak Kömürsporun iç sahadaki maçlarına ev sahipliği yapan Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda yapımı devam eden 3 bin kişilik kapalı tribün inşaatında çalışmalar devam ediyor. Zonguldak İl Spor Güvenlik Kurulundan maçın oynanamayacağı yönünde karar çıkması üzerine Vali Ahmet Çınar; beraberinde Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ve beraberindeki heyet ile statta incelemelerde bulundu.
Stattaki inceleme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Ahmet Çınar, Bu hafta sonu pazar günü maçlarımız başlıyor. Stadyumun gelecek yıl Kasım ayına kadar yapılan yapım faaliyetine bir süre var. İş çok hızlı yürüyor. Bir aya kadar bu faslın bitmesini bekliyoruz. Müteahhidin böyle bir sözü var. Ama ondan başka da bir takım sorunlar var. Seyirci tribününün bir kısmı statik açıdan güvenilir mi, değil mi bir teknik tartışma konusu var. Güvenilir değil raporu olursa tabii maçımızı Devrekte yapacağız. Yok eğer güvenilir raporu olursa burada yapacağız. Tabii önemli olan maçı burada yapmak. Seyircinin istediği, kendi evinde oynamak. Bugün ona bir karar vereceğiz. Elimizdeki imkanları maçın burada oynanması yönünde teknik bir sıkıntı olmaması şartıyla kullanacağız. Zonguldakspor şehrimizin yüz akı. Eskiden beri de öyle. Bu senede inşallah şampiyonluğu hedefliyoruz. Bütün ekip bu şampiyonluğa doğru inşallah adım adım gidiyoruz. Elimizden geleni biz yapacağız. Takımımıza başarılar diliyoruz diye konuştu.
Yapılacak olan toplantının ardından karar verilecek.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48